Krása (nad)pozemská

Autor: Alžbeta Rajčanová | 27.4.2016 o 21:24 | Karma článku: 3,36 | Prečítané:  292x

Obloha je malebná. Vietor je príjemný. Dážd je tvorivý. Život je krásny. Príroda nám ponúka ruky. Ruky ako od matky. Stačí ich len prijať. A potom žiť vo večnom objatí sily, ktorá nám život dala aj nám ho vezme.

Sedím za oknom, ktoré je pootvorené. Vnímam očami, ušami aj nosom. Vidím listy, ktoré sa chvejú. Počujem ich šuchot. Môžem cítiť pachy sveta.

Zostáva už len vybehnúť von. Nájsť najbližší strom. Objať ho. Počúvať, prijímať energiu. Taktiež ju dávať. Splynúť so všetkým bez myšlienky.

Myslím, že príroda je prirodzená pre nás všetkých. Ešte áno. Preto ma udivuje myšlienka toho, že silu prírody považujeme za niečo nevídané. Niečo nové. Nehovorím, že skutočná krása sa má stať všednou. Vlastne sa takou stať ani nemôže. No je dobrou otázkou, čo skutočná krása znamená.

Keď vnímam prírodu a cítim ju na sebe, v sebe aj všade okolo, rozumiem slovu "krása". Akoby až vtedy pochopím skutočný význam. Na čo by bola prázdna krása? Bez vône kvetov, jej obľúbeného parfumu, bez dotyku kôry, jeho drsných dlaní alebo bez zvuku listov v povetrí či tichej prosby modlitby?

Stále sedím za oknom.

Chcete vedieť, čo je krása? Choďte za niekým, koho milujete. Počkajte na úsmev. Zatancujte v daždi. Ďakujte za požehnanie života.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?