Čierne okuliare nosím s úsmevom

Autor: Alžbeta Rajčanová | 21.4.2016 o 20:16 | (upravené 21.4.2016 o 23:30) Karma článku: 3,87 | Prečítané:  332x

Počasie príjemné. Bežný štvrtok. Deň pred piatkom, dňom kedy unavené tváre pracujúcich a študentov presvetlí nádej blížiaceho sa víkendu. Neutrálna nálada. (Aká je to neutrálna nálada?). Deň po strede. Polovici týždňa.

Nie je bežné, aby bol človek stále šťastný. Práveže je ľahšie sa stretnúť s tvárou večne zamračenou.

Asi som ten typ, ktorý chce prekaziť stereotyp a byť dokonalým prototypom všeobecného a vždy trvajúceho úsmevu. Za každých okolností. No, asi som nedospela do štádia, že to dokážem. Prišlo mi pomerne smutné to uvedomenie. Najmä keď sa predstava nezhoduje s realitou. Jednoducho sa zamyslíme nad sebou a zrazu úsmev odchádza. Ale možno je to tak, že aj slzy treba a bez vrások by sme nestarli do krásy :).

Nie, nemyslím si naivne, že svet je jedna veľká šťastná kopa milujúcich sa tvorov. Ale aj tak ju môžme vnímať. Je to iba naša vec. A ja som sa rozhodla, že svet budem vnímať naozaj pozitívne. Pozitívne nie cez ružové okuliare zaslepenosti, ale aj cez moje večne špinavé čierne okuliare, ktoré mi chránia zrak pred škodlivým ultrafialovým žiarením. Tie okuliare skutočne nemám rada, no to mi určite nezabráni v úsmeve.

Cítim pokrok, maličký. To musím uznať. Na ceste, ktorou sa uberám. Myslím formovanie vlastnej osobnosti v smere typu: TU A TERAZ. Proste žiť. Ako sa dá a brať veci také, aké sú. Ale priznajme si, za dobrých okolností sa nám ľahko hovoria sľuby, vízie a predsavzatia. Ale keď prídeme pred krízovú situáciu, až vtedy zistíme, ako na tom sme.

Uvedomila som si, že je dôležité odpúšťať. Aj sebe. Nejaké tie pády a nedokonalosti. Veď vstaneme a ideme ďalej, samozrejme podľa možnosti s úsmevom.

A keďže som si to uvedomila, ostáva to už len zvládnuť a ozaj prijať. Ale to už hádam pôjde :). Nám všetkým.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?